«اسکناس تقلبی» بنکسی از موزه بریتانیا سردرآورد

به گفته خبرنگار تجسمی خبرگزاری فارس به نقل از گاردین، «اسکناس تقلبی» اثر بنکسی نقاش گرافیتی به صورت رسمی این هنرمند گرافیتی را به موزه بریتانیا پیوند زد.

این اثر نمایی از یک اسکناس ۱۰ پوندی با تصویر پرنسس دایانا و یکی از هزاران کپی خلق شده درون سال ۲۰۰۴ هست که ورود آن سبب ملحق شدن بنکسی ازبرای نخستین دفعه به صورت رسمی به موزه بریتانیا هست.

موزیه بریتانیا نخستین اثر خلق شده از این اسکناس توسط بنکسی را به وسیله یک هنرمند گرافیتی ناشناس بدست آورده هست. این اسکناس تصویر پرنسس دایانا، شاهزاده ولز را درون خود دارد که به مجموعه سکه‌ها، مدال‌ها و دیگر پول‌های رایج موزه ملحق می شود.

این اثر یکی از هزاران کپی از این اثر هست که توسط بنکسی درون سال ۲۰۰۴ به عنوان بخشی با عنوان بدلکاری هنری برنامه ریزی شده بود. این اثر توسط «پست کنترل» نماینده بنکسی به موزه بریتانیا داده شده هست.

«تام هاکنهال» مسول قسمت اسکناس و مسکوک موزه گفت: «سال‌ها تلاش کردیم تا بتوانیم به نمونه‌ای اصلی ازبرای افزودن به مجموعه اسکناس‌های موزه دست بیابیم. مشکل اینجاست که [بنکسی] به شکلی موثر آنها را به عنوان فوتوکپی خلق کرده و هرکس دیگری می‌تواند این کار را انجام دهد ازینرو هیچ روشی ازبرای تشخیص و شناسایی اصالت هنری اثر بنکسی که آیا کار خود اوست یا نه، وجود نداشت و این کار را بسیار مشکل می‌کرد.»

سخنگوی بنکسی درون مورد حضور این اثر درون موزه بریتانیا گفت: «این اسکناس توسط شخصی که کارها و امور صرافی و پولی بنکسی را انجام می‌دهد اهدا شده هست.»

انتهای پیام/

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *