بانوان نخبه قرآنی جهان اسلام درون تهران باهم رقابت می‌کنند

به گفته خبرنگار قرآن و فعالیت‌های دینی خبرگزاری فارس؛ نشست هماهنگی کمیته بانوان سومین دوره مسابقات میان‌المللی قرآن بانوان جهان اسلام با حضور حجت‌الاسلام سیدمصطفی حسینی رییس ستاد برگزاری این دوره از مسابقات به قصد هماهنگی نهایی عوامل برگزار‌کننده مسابقات درون ساختمان مهر سازمان اوقاف و امور خیریه برگزار شد.

درون این نشست که با حضور دست اندرکاران فنی، محتوایی و خبری سومین دوره مسابقات میان‌المللی قرآن کریم بانوان برگزار شد، حسینی اظهار کرد: حال که قرار هست درون مسابقات میان‌المللی قرآن میزبان افرادی باشیم که ازبرای نخستین‌دفعه به ایران اسلامی مسافرت می‌کنند و با فرهنگ ما آشنایی ندارند، باید بیش از هر وقت دیگر درون پذیرایی بی‌عیب و نقص از آنها کوشا و دغدغه‌مند باشیم.

رییس مرکز امور قرآنی سازمان اوقاف اضافه کرد: باید مراقب باشیم به اسم نظام، کاری نکنیم که اختلالی درون رقابت‌ها و نیز میزبانی از مدعوین رخ دهد.

وی با اشاره به سومین تجربه برگزاری مسابقات میان‌المللی قرآن کریم درون قسمت بانوان درون دوره پیش رو، تصریح کرد: درون سومین دوره این رقابت‌ها وظایف و رسالت ما درون برگزاری هر چه بهتر و بی‌نقص‌تر بیشتر هست تا هم خلاءهای دو دوره قبل را نداشته باشیم و هم از بروز خلاءها و کاستی‌های تازه و احتمالی جلوگیری کنیم.

حجت‌الاسلام حسینی با تأکید بر لزوم تلاش حداکثری ازبرای جلوگیری از بروز اختلالات و نقص‌های احتمالی، ابراز کرد: درون انجام کارها نباید به حافظه اکتفا کنیم بلکه باید انجام هر امری را به صورت مرحله به مرحله و درون فرآیند روی کاغذ داشته باشیم و میزان پیشرفت آن را بدانیم.

وی با ابراز خرسندی از اخلاق و وجدان کاری خواهران شاغل درون قسمت قرآنی سازمان اوقاف و امور خیریه، بیان کرد: به دلیل درون پیش بودن تعطیلات نوروزی، فرصت‌های ما محدود هست لذا نباید کارها را به پس از نوروز موکول کرد بلکه هر میزان که می‌شود باید کار را با جدیت پیش برد.

حجت‌الاسلام حسینی با تأکید بر لزوم توجه به مسائلی که می‌تواند بر کارایی نیروی انسانی درون مسابقات تأثیر بگذارد، گفت: ازبرای هر نیرو، بدل و جایگزین داشته باشید تا درون صورت بروز اتفاقات احتمالی، کارها معطل اشخاص نشود و با همان کیفیت مدنظر پیش رود.
 
رییس ستاد سی‌وششمین دوره مسابقات میان‌المللی قرآن کریم با اشاره به برگزاری جشن بزرگ قرآنی نظام درون این رقابت‌ها، خاطرنشان کرد: درون کنار آمادگی‌های دشوار‌افزاری و نرم‌افزاری، ازبرای برگزاری هرچه بهتر و باشکوه‌تر این مسابقات به تقویت بنیه معنوی و آمادگی روحی هم احتیاج داریم لذا تلاش کنید کارها را با توسل به قرآن و اهل بیت(ع) و ذکر و دعا شروع کرده و پیش ببرید تا این قسمت از کار هم تأمین شود.

بنابر این گفته، درون ابتدای این نشست که درون آن شرح وظایف نهایی اعضا مرور شد، رییس کمیته و نیز مسئولان دو کمیته فنی و محتوایی سومین دوره مسابقات میان‌المللی قرآن کریم از مسیر انتخاب شرکت‌کنندگان، برگزاری مجازی مرحله مقدماتی، برنامه‌های پیش‌بینی شده ازبرای ایام برگزاری رقابت‌ها و … گفته ارائه کردند که بیش از پیش حرکت این مسابقات به سوی کیفی‌گرایی و تبدیل شدن ایران اسلامی به قطب قرآنی درون جهان اسلام را نشان می‌دهد.

گفتنی هست، سومین دوره مسابقات میان‌المللی قرآن کریم بانوان از ۱۸ تا ۲۳ فروردین‌ماه با حضور نمایندگانی از کشورهای مختلف جهان درون تهران برگزار می شود.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *