بیانیه بسیج مداحان / وضعیت عفاف و حجاب جامعه زیبنده ایران اسلامی نیست

به گفته خبرنگار حوزه مسجد و هیأت خبرگزاری فارس، جمعی از مداحان و ستایشگران بسیجی اهل بیت علیهم السلام  به مناسبت روز عفاف و حجاب بیانیه‌ای صادر کردند.

متن کامل این بیانیه به شرح زیر هست:

بسم الله الرحمن الرحیم

لا دین لمن لا حیاء له؛ دین ندارد کسی که حیا ندارد «پیامبر اکرم (ص)»

حجاب، وقار هست، متانت هست، ارزشگذاری زن هست، سنگین شدن کفه آبرو و احترام اوست، این را باید خیلی قدر دانست و از اسلام باید به خاطر مسئله حجاب تشکر کرد، این جزء نعمت‌های الهی هست.(مقام معظم رهبری ۲۳/۲/۹۱)

مقوله عفاف و حجاب، امری فطری، ذاتی و جزء خصیصه‌های متعالی و ویژه انسانی هست. پروردگار متعال زمانی انسان را آفرید و وی را اشرف مخلوقات قرار داد، چند عنصر با اهمیت و متمایزکننده انسان با سایر موجودات را درون درون وی به ودیعه نهاد که بتواند مراحل رشد و کمال خود را بپیماید و به سر منزل مقصود برسد. از جمله این عناصر و گوهرهای ناب و اساسی، مسئله حیا و عفت‌ورزی هست. این مسئله مربوط به دین، مرام و مسلک خاص و حتی جنسیت خاصی اعم از زن و مرد نیست. بلکه انسان ذاتاً و فطرتاً با هر مرام، عقیده و هر جنسیتی علاقه‌مند به  عفت، حیا و پاکدامنی هست و این موارد را ضامن حفظ شخصیت و کرامت انسانی خود و عامل با اهمیت رشد و تعالی خود می داند.

لذا دشمنان انسانیت و بشریت و شیاطین انس و جن که طالب سقوط انسان به حضیض ذلت و نابودی و انحطاط کامل وی هستند، همواره تلاش کرده‌اند این عناصر حیاتی را از انسان گرفته و جوامع را از اخلاق و معنویت تهی کرده و ارکان جامعه را دچار فروپاشی و اضمحلال کنند.

۲۱ تیرماه سال  ۱۳۱۴  که یادآور حادثه‌ای تلخ و تأسف‌دفعه و ددمنشانه توسط رژیم جلاد رضاخان پهلوی و به خاک و خون کشیده شدن اسوه‌های عفاف و حجاب و به شهادت رساندن مظلومانه طلایه‌داران مخالف با  قانون غیرانسانی، غیراخلاقی و استعماری کشف حجاب درحریم امن رضوی و مسجد جامع گوهرشاد هست، نمونه‌ای از حرکت سازماندهی شده دشمنان سفاک و ظالمی هست که با عناوین جذاب و فریبنده‌ای از جمله کشف حجاب به چیزی جزء نابودی کیان خانواده و لگدمال شدن شخصیت و کرامت بانوان نمی‌اندیشند.

امروز نیز دشمنان قسم‌خورده فرهنگ ایران اسلامی، کاملاً به صورت عریان و میدانی وارد عمل شده و درون غفلت محض بعضی متولیان و مسئولین ذیربط که همواره بی‌برنامه، سطحی‌نگر، ناهماهنگ و مسئولیت‌ناپذیرند و دائماً وظایف ذاتی خود را بر گردن نهاد دیگری می‌اندازند، به اصطلاح شمشیر را از رو بسته هست و با استفاده کردن از عرصه‌های مختلف و متنوع فرهنگی و هنری و تطمیع بعضی سلبریتی‌های خائن به فرهنگ ناب ایرانی اسلامی این مرز و بوم و بهره‌مندی فزاینده از شبکه‌های اجتماعی و فضای مجازی درون عرصه جنگ‌نرم و تهاجم سازمان‌یافته فرهنگی و ناتوی فرهنگی تلاش گسترده کرده و درون اندلیسه کردن و ترویج فرهنگ برهنگی و اباحه‌گری و مبارزه با گوهر ناب عفاف و حجاب به شدت درون حال فعالیت و کار شبانه‌روزی هستند.

تبلیغ و ترویج همجنس‌گرایی، ازدواج سفید (بخوانید سیاه)، چهارشنبه‌های سفید(بخوانید سیاه)، کشف حجاب دسته‌جمعی و … همگی نمونه‌های مشهود و البته تلاش‌های مذبوحانه‌ای هست که درون راستای گسترش  و افزایش   فساد و فحشا به خصوص درون میان نسل جوان صورت گرفته و به سرعت درون حال پیشرفت هست و درصورتیکه درون این خصوص اقدامات مستمر، هماهنگ و برنامه‌ریزی‌شده و مدبرانه علمی و جهادی همه نهادها و سازمان‌ها اعم از لشکری و کشوری و قوای سه‌گانه صورت نگیرد، آثار مخرب جبران‌ناپذیر، عمیق و غیرقابل بازسازی بوجود خواهد آمد.

ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدای والامقام هفته عفاف و حجاب، باید گفت همه هفته‌ها و همه‌روزها و هر دقیقه و ثانیه، باید بزرگداشت عفاف و حجاب باشد. کالبد فرهنگی جامعه همواره خواهان خون پاک و معطر عفاف و حجاب هست. مولایمان و رهبر عزیزمان فرمودند، فرهنگ مانند هوایی که تنفس می‌کنیم. درصورتیکه این هوا مسموم و آلوده به بی‌عفتی و بی‌غیرتی شد، آن‌وقت عرصه برهمه افراد جامعه فارغ از زن و مرد تنگ شده و تنفس فرهنگی جامعه و امنیت روانی آن، دچار اختلال می شود.

  ما جامعه ستایشگران و مداحان اهل‌بیت علیهم السلام که  افتخار داریم پای علم اهل‌بیت عصمت و طهارت خادمی و درون ذیل عنایات سرور بانوان اهل بهشت و اسوه و الگوی عفاف و حجاب ازبرای آحاد بشریت حضرت صدیقه طاهره فاطمه زهرا سلام الله علیها، ارتزاق کرده و تحت زعامت حضرت امام خامنه‌ای مدظله‌العالی هستیم، ضمن حمایت روزافزون از گسترش فرهنگ عفاف و حجاب درون جامعه و محکومیت شدید عاملان و مزدوران داخلی و ایادی استکبار مروج بی‌عفتی و بی‌حیایی درون سطح جامعه، عنوان می‌داریم که  اکنون وضعیت عفاف و حجاب جامعه، زیبنده ایران اسلامی که وامدارخون خیل عظیم شهدای والامقام که درون وصیت‌نامه‌هایشان به اهمیت حجاب اشاره کرده‌اند نبوده و علی‌رغم همه تلاش‌های صورت گرفته که حاصل آن رویش نسل نوی جوان ارزشی و انقلابی مزین به گوهر عفاف و پاکدامنی هست، باید تا نقطه مطلوب که فاصله زیادی هست، تلاش بیشتری صورت پذیرد.

 همچنین درون این برهه حساس باید فرامین رهبر معظم انقلاب همواره چراغ‌مسیر مسئولین امر بوده و آن‌ها خود را مکلف به اجرای منویات معظم له بدانند و با مسئولیت‌پذیری بیش از پیش، امر مقدس ترویج عفاف و حجاب را مجدانه دنبال کنند. ما جامعه ستایشگران و مداحان همواره درون این خصوص مطالبه جدی و خستگی ناپذیر از مسئولین خواهیم داشت و درون منابر، مجالس و درون مدایح و مراثی، ضمن ترویج فرهنگ عفاف و حجاب عنوان می‌داریم که هر حرکت پسندیده درون این خصوص را تقدیر و درون مقابل، کوچکترین کار ضد فرهنگ عفاف و حجاب را تاب نیاورده و به شدت و البته با حکمت و تدبیر جواب خواهیم داد.

 سازمان بسیج مداحان و مدیران هیآت مذهبی کشور – تیرماه ۹۸

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *