حاتمی‌کیا: خوشحالم درون چهلمین سال انقلاب دیده می‌شوم

به گفته خبرنگار کتاب و ادبیات خبرگزاری فارس، ابراهیم حاتمی‌‌کیا چهره سال هنر انقلاب اسلامی درون سال ۹۷ پس از دریافت جایزه خود پشت تریبون حاضر شد و گفت: به چه دلیل دروغ بگویم خوشحالم که درون چهلمین سال انقلاب دیده می‌شوم، ازبرای من کاملاً این لحظه ارزشمند هست و به آن مفتخرم. 

وی با بیان اینکه ۴۰ سال هست فعالیت می‌کنم، گفت: حدود ۳۸ سال هست درون حوزه کلیپ‌سازی فعالیت می‌کنم به این معنی نزدیک به عمر انقلاب اسلامی. یادم هست به خوبی که بالا و پایین‌های زیادی داشتیم تا یک کلیپ بسازیم، و امروز پیرمردی شده‌ام که دوست دارم زیاد حرف بزنم. 

 

 

کارگردان کلیپ سینمایی «به وقت شام» ابراز داشت: واقعیت این هست که این مسیر هموار نبوده و آسفالت نیست. مسیر را با هم ساختیم آنچه درون ابتدای انقلاب مطرح بود هنر متعهد و هنر انقلاب هست و اینکه چگونه باید باشد این‌‌ها مسائلی بوده‌اند که ازبرای‌شان زحمات زیادی کشیدیم. 

حاتمی‌کیا با بیان اینکه زمانیکه آقا مرتضی بود از وی انرژی می‌گرفتیم هرچند مسیر هموار نبود، گفت: هر فیلمی که ساختم مسئله‌ای داشت که باید برایش می‌جنگیدم تا آن کلیپ اتفاق بیافتد. روزی ازبرای اینکه فرماندهی به صورت زیر دست خود سیلی زده بود جلوی فیلمم را گرفتند. حتی درون کلیپ «به وقت شام» هم این اتفاق افتاد. همیشه می‌شنیدم متلک‌ها و انواع حرف‌ها را تمام این  ۴۰ سال شنیدیم. این را به این خاطر گفتم که بگویم بعضی وقت‌ها تازه‌ نفس‌های این حوزه با چند انگ شنیدن نفس‌شان می‌بُرد و شروع می‌کنند نوید دادن که درون این حوزه نخواهیم ماند. ولی عزیزان کسی که به اتوبان همت وارد می‌شود درون مسیری که درون آن خون ریخته شده پس حرکت ما درون این مسیر به راحتی دست‌کشیدنی نیست عزیزانی که وارد این مسیر می‌شوند باید مراقب باشند و تحمل کنند. به چه دلیل که ما نیش‌ها و متلک‌های زیادی شنیدیم.

وی قسمت دیگری از سخنان خود را به سال‌های حضور شهید آوینی اشاره کرد و گفت: نیش‌ها و متلک‌ها شنیدیم،‌گریه‌ها کردیم، من درون ساختمان سوره مقابل آقا مرتضی گریه کردم. آن هم از سنگینی نگاه حوزه روشن‌فکری و شبه‌روشن‌فکری، به چه کسی باید پناه ببریم. البته درون این مسیر بعضی‌ها گاهی صبوری دادند پس من نیز انتظار دارم تازه‌ مسیرها به سرعت از مسیر خارج نشوند.

وی با مخاطب قرار دادن جوانان گفت: شمایی که با نام شهید وارد می‌شوید تعهدی درون این مسیر به شما افزوده می‌شود که به راحتی نباید از آن دست بکشید یا از اتفاقات پیش‌رو خسته شوید. باید بمانیم به چه دلیل که ۴۰ سالگی انقلاب تازه شروع مسیر هست.

حاتمی‌کیا افزود: خسته‌ایم ولی پیش می‌رویم و قرار هست باز هم پیش برویم. درون بعضی برنامه‌ها تلاش می‌کنند آقا مرتضی آوینی را لائیک کنند. بعضی برنامه‌های تلویزیونی می‌خواهند آقا مرتضی را از آن بالا به پایین کشیده و به زمین بزنند.

این کارگردان سینما ضمن بیان اینکه شهرت گوساله سامری می‌تواند همه ما را دچار مسئله کند، گفت: باید مواظب باشیم و امروز من خوشحالم از دست عزیزی چون مرتضی فرهنگی و سایرین که همسنگرانم محسوب می‌شوند هدیه می‌گیرم. دعا کنید از این مسیر دور نیفتم و همچنان پیش بروم.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *