«حمال‌طلا» انعکاس شرایط اقتصادی امروز هست/ انتقاد شدید تهیه‌کننده از یک منتقد

به گفته خبرنگار سینمای خبرگزاری فارس، نشست خبری کلیپ سینمایی «حمال طلا» باحضور عوامل کلیپ درون پردیس ملت برگزار شد.

تورج اصلانی کارگردان کلیپ درون ابتدا عنوان کرد: همه چیز درون این کلیپ واقعی و از درون شهر هست، چیزی ساخته تخیل نیست. قسمت قال کاری شیوه سنتی‌اش را درون این کلیپ انتخاب کردیم به چه دلیل که تنوع بصری داشت.

منصور سهراب‌پور تهیه‌‌ننده کار گفت: موضوعی که اخیراً درمورد کلیپ درخونگاه اتفاق افتاد و هجوم تمام عیار بود، توسط شبه منتقدی که معلوم هست از کجا تأمین می‌شود. وی هرچه دوست دارد با توهین می‌گوید و جای تأسف هست که هیچکس جلودار وی نیست. این شبه منتقد زحمات تمام کسانی که یک سال زحمت کشیدند را بباد می‌دهد. وی بویی از اخلاق نبرده و کاملاً پیداست که از کجا هدایت می‌شود.

وی افزود: پس گذشته چهل سال که ما شورای پروانه ساخت داریم وی چطور به این راحتی یکه‌تازی و اهانت می‌کند. من فکر می‌کنم درون سال گذشته و سال‌های گذشته اتفاقات اقتصادی رخ داد که مردم اذیت شدند، حال مقصر کیست من کار ندارم. ولی حتی درصورتیکه علما هم درمورد نزول و ربا صحبت کردند و هشت آیه درون قرآن درمورد داریم. ما درون هر دو کلیپ دو مسئله اساسی اقتصاد کشور را نقد وارد کردیم.

سوابق همه ما معلوم هست من به عنوان تهیه‌کننده کار به هشت سالی که درون کلیپ مطرح شد افتخار می‌کنم. همان وقت آدم‌هایی که به شخصیتشان کار ندارم. اینها تریبون دستشان افتاده و هرچه می‌خواهند می‌گویند امیدوارم چاره‌ای ازبرای آن بی‌اندیشند.

پیام احمدی‌نیا بازیگر این کلیپ عنوان کرد: به هرحال رضا کیفی می‌توانست مدل‌های مختلفی باشد و ما هم این مدل را انتخاب کردیم.

لطفالله سیفی دیگر بازیگر نقش لویی درمورد سادگی این شخصیت گفت: هستند که این اتفاقات رخ می‌دهد اینها همیشه بودند و هستند و بدبخت خواهند بود.

ژاله صامتی بازیگر نیز گفت: من عاشق کارهای دشوار هستم حال هرکاری باشد درحد یک سکانس یا بیشتر. من قبل تر پنج کلیپ با تورج اصلانی کار کردم و دلم نیامد این کار را قبول نکنم.

حسن زاهدی بازیگر نیز گفت: اخیراً ما بجای صدابردار مدیر داریم به همین دلیل من دو سال هست کار نمی‌کنم. آخرین کارم ایتالیا ایتالیا بود. من خودم یک شمرونی ساده ازبرای دو نسل هستم.

تورج اصلانی درمورد آخر بندی کار گفت: راجع به آخر زیاد با هادی نادی گپ زدیم کاراکتر ما بتمن نیست بدشانس هست. بهرحال زندگی درون غربت دشوار هست و بنظرم مرگ درون سرزمین خودمان بهتر بود، پس این آخر را رقم زدیم و همان کیف هم درون خاک خودمان باقی ماند.

اصلانی درون جواب به فارس درمورد هدف از نشان دادن این همه چرک و تعفن چیست، گفت: هدف کار ما کلیپ‌سازی هست بعنوان کلیپ‌ساز سنسورهایی داریم که با آدم‌های معمولی فرق دارد و شاخک‌های ما تیزتر هست. طبیعتاً این نمی‌تواند صرفاً کار فرهنگی باشد و ما نمی‌توانیم دراین جامعه چشم روی جامعه ببندیم.

وی افزود: همه شما تعفن را دیدید من هم دیدم و این شاید ازبرای بقیه ناشناس باشد. این تعفن برمی‌گردد به همان پول مثل چرک کف دست هست و انسان امروز درگیر چالش با چرکی هست که قرار هست سرمایه از آن دربیاید.

اصلانی درون جواب به سؤال دیگر خبرنگار فارس درمورد اینکه آیا وزیر اقتصاد قبل و الان را می‌شناسد گفت: من الان درگیر این نیستم که وزیر اقتصاد کیست یا که بوده هست، محصول و برایند وی با اهمیت هست و بلایی که وی سر اکونومی کشور وارد کرده هست.

وی با تأکید براینکه نه رییس جمهور هست و نه سررشته سیاسی دارد گفت: کارکردهای وزرا ازبرای من با اهمیت بود. همین وضعیت طلا و سکه را ببینید پس هفت هشت ماه شرایط طلا و سکه ما این هست که با چند ماه قبل که کلیپ ما ساخته شد قابل مقایسه نیست.

اصلانی درمورد صحنه کار گفت: ما چون مابه ازای بیرونی را می‌بینیم بیشترین دقت را بدان داریم و ممکن هست شما هم با آن اشنا باشید. من قبل فیلمبرداری سکانس کارگاه چند جواهرساز را آوردم و صحنه را نشانشان دادم آنها هم صحنه را پسندیدند.

اصلانی با اشاره به زمخت بودن فضای مردانه کار گفت: شاید خانوم ژاله درون کلیپ زندگی خود را وقف زنانی کرده یا اینکه وجودش فضای کار را نرم تر کند. من نمونه‌های بیرونی دارم که این زنان آنقدر درون یک محیط خاص بودند عشق را نمی‌توانند به زبان هم بیاورند.

وی درون آخر درون جواب به سوال خبرنگار فارس درمورد حماقت کاراکترها و شرایط موجود و اولویت آنها درون کار گفت: شرایط الان بنظرتون عاقلانه هست یا احمقانه؟ بنظرم شرایط نامساعد و نامناسب هست.

سهراب‌پور با اشاره به مهجور شدن حمال طلا توسط خودش به خاطر سریالی که داشته و دیگر کارها گفت: درنهایت صمیمیت و پشت صحنه گرم کار و فضای دوستانه این کار کلیپ‌برداری شد و ماحصل کاری قابل دفاع هست هرچند همه کارها قابل نقد هست و باتمام این تفاسیر حمال طلا از تلنگر و کنایه پرهیز کرده و با شفافیت درمورد مسائل صحبت کرده هست.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *