دردهه پنجم انقلاب اسلامی خواهان پرتو‌ افشانی کتاب شریف نهج‌البلاغه هستیم

به گفته خبرنگار قرآن و فعالیت‌های دینی خبرگزاری فارس سید‌عباس صالحی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی درپیامی به اختتامیه جایزه جهانی کتاب نهج‌البلاغه این جشنواره را فرصتی مغتنم ازبرای استفاده کردن اندیشمندان دانست.

متن پیام به شرح ذیل هست؛

بسم‌الله‌الرحمن‌الرحیم

اینک درون دهه پنجم انقلاب اسلامی خواهان پرتو افشانی نهج‌البلاغه هستیم و شرایط کشور را بر آن عرضه کرده و مسیر‌های علوی را جستجو می‌کنیم. نهج‌البلاغه تجلی ناب اندیشه و جان امیرالمؤمنین (ع) هست.

این گنجینه از یک سو معارف توحیدی را درون لطیف‌ترین واژگان ارائه می‌کند و مسیر تأمل را ازبرای حقایق بی‌کران هستی باز می‌کند. از سمت دیگر به زخم‌های کهن انسان می‌پردازد و با تبعیض ستیز می‌کند و فضائل نفسانی را مورد اهتمام ویژه قرار می‌دهد.

انقلاب اسلامی مؤثر از آموزه‌های قرآن و تعالیم نهج‌البلاغه و رهنمود‌های امام خمینی (ره) به پیروزی رسید و اینک درون دهه پنجم انقلاب اسلامی خواهان پرتو افشانی این کتاب جامع هستیم و شرایط کشور را بر آن عرضه کرده و مسیر‌های علوی را جستجو می‌کنیم.

جشنواره جایزه جهانی دو سالانه کتاب برگزیده نهج البلاغه فرصت مغتنمی هست که اندیشمندان از این گنجینه گوهرها را اتخاذ کرده و جامعه ایرانی و اسلامی را با آنها آشنا کنند.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *