دنیای ماشینری سمبلیک و قابل تعمیم به کل جامعه هست

به گفته خبرنگار تئاتر خبرگزاری فارس، نمایش ماشینری به کارگردانی هادی حوری مدتی هست درون اداره تئاتر خانه نمایش درون حال اجرا هست و اکنون به ایستگاه پایانی خود نزدیک می‌شود.

کاظم راست گفتار، کارگردان سینما که به تازگی به تماشای این نمایش نشسته ، درون گفت‌وگو با خبرنگار تئاتر فارس گفت: مضمون نمایش متوجه شرایط کنونی جامعه ماست. درون این نمایش آدم‌ها درون موقعیتی قرار می‌گیرند که سبب می‌شود زندگی‌شان عوض شود و این تغییر سبب عملکرد غلط آنها می‌شود.

وی با اشاره به دنیای نشانه شناسانه نمایش افزود: به نظرم اشاره به فضای کارگری تنها فرمی سمبلیک بود و نمایش به جهان بزرگتری که به کل جامعه تعمیم پیدا می‌کند اشاره دارد.

وی درون ادامه افزود: ماشینری با این تحلیل آیینه‌ای هست از جهان امروز ما هست و برعکس درصورتیکه بخواهیم آن را اشاره‌ای به پرولتاریا و ارزش‌های نظری نظام فکری کارگری مرتبط بدانیم خیلی مسیر به جایی نمی‌بریم.

وی درون ادامه افزود: نمایش ماشینری درمورد وضعیت چند کارگر هست که تغییرات درون بخشنامه‌ها زندگی آنان را دچار نابسمانی می‌کند. ماشینری به زندگی‌های ساده‌ای می‌پردازد که سودجویی و ناآگاهی واحدهای مدیریتی، آن را به پیچیدگی و حواشی نامطلوب می‌کشاند و نشان می‌دهد چگونه اشکال درون چرخه تولید آن را به سیستمی ناکارآمد تبدیل می‌کند.

درون این نمایش سعید جاودان، ریحانه جعفری، فرزاد دشتی، نگار شهبازی، نوید غفوری، مهلا قدوسی، محمد مهدی کیان، عیسی محمدی و علیرضا موسوی به ایفای نقش می‌پردازند.

درون خلاصه قصه این نمایش آمده هست: کارگران مشغول کاراند. آنها ازبرای گذران زندگی ناچار به درون خواست و دریافت مساعده‌اند. ولی قسمت نامه‌های اداری مانع این کاراند. از سویی کارگران درون پی یافتن تدابیری اند تا بتوانند مساعده‌شان را دریافت کنند. ناهماهنگی‌ها و تدابیر اتخاذ شده سبب ایجاد موقعیت‌ها و ماجراهای عجیبی می‌شود و…

دیگر عوامل این نمایش عبارت‌اند از: دستیار صحنه و پوشش: مهتاب خواجه، مدیر صحنه: ایمانه بهنام جم، منشی صحنه فائزه زکاوتی، ساخت دکور: محمد باقر باقری، مشاور رسانه‌ای: احمد عظیمی. همچنین هلیا میرهادی ، طراحی صحنه و پوشش و نوید غفوری موسیقی این اثر را بر عهده دارند.

نمایش ماشینری تا ۲۴ اسفند هر روز ساعت ۲۰ درون خانه نمایش، اداره تئاتر به آدرس میدان فردوسی، بالاتر از خیابان ایرانشهر، خیابان موسوی(فرصت)، کوچه محمد آقا، پلاک ۲۴ اجرا می شود.

انتهای پیام/

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *