روانشناسی اسلامی بیش از دیگر علوم انسانی وارد میدان عمل شده هست

به گفته خبرگزاری فارس، چهارمین نشست اساتید منتخب علوم انسانی اسلامی با موضوع روانشناسی اسلامی شروع به کار کرد. درون این نشست که صبح امروز (پنجشنبه ۲۹ آذر) با حضور اساتید برجسته روانشناسی اسلامی شروع شد، حجت‌الاسلام رضا غلامی، رئیس شورای سیاست‌گذاری کنگره میان‌المللی علوم انسانی اسلامی عنوان کرد: همزمان با هفته پژوهش و با هدف فراهم کردن زمینه همکاری و هم‌افزایی اساتید ازبرای بسط و تعمیق علوم انسانی اسلامی و همچنین نقد و تحقیق نظریه‌ها و نوآوری‌های علمی درون این عرصه، چهارمین نشست اساتید منتخب علوم انسانی اسلامی برگزار می‌شود.

وی بیان کرد: برگزاری این نشست و مباحثی که درون آن ارائه می‌شود گویای این واقعیت هست که مسیر رشد علوم انسانی اسلامی، مسیر قابل قبولی دارد و نهال علوم انسانی اسلامی درون حال ثمردهی هست.

غلامی با بیان اینکه رشته روانشناسی اسلامی جزء رشته‌های با سابقه علوم انسانی اسلامی بوده و همواره درون حال گسترش هست، اظهار کرد: این رشته سهل‌تر از سایر رشته‌ها بوده و نقش منحصر به فردی درون تربیت فردی و اجتماعی بر عهده دارد.

رئیس مرکز پژوهش‌های صدرا افزود: روانشناسی اسلامی درون کنار رشته تعلیم و تربیت اسلامی درون سال‌های گذشته بیش از سایر رشته‌ها با میدان عمل درگیر شده و فرصت ظهور و بروز پیدا کرده هست.

وی بیان کرد: اینکه حضور جدی روانشناسی اسلامی درون میدان عمل علاوه بر اینکه که می‌تواند ظرفیت‌های منحصر به فرد روانشناسی اسلامی ازبرای حل مسائل فردی و اجتماعی را نشان دهد، می‌تواند به شناسایی و رفع نقاط ضعف و خلاهای نظری و کاربردی روانشناسی اسلامی هم کمک قابل توجهی داشته باشد.

* رشته روانشناسی بیش از سایر رشته‌ها نقد وقع شده هست

درون ادامه نیز عطاءالله رفیعی آتانی؛ دبیر علمی این نشست با اشاره به نقش کلیدی و با اهمیت روانشناسی اسلامی، این رشته را با آموزه‌های دینی و رفتار کنشگر درون جامعه مرتبط دانست و هدف آن را آموزش مباحث پایه درون کنار رشته جامعه شناسی ذکر کرد.

وی افزود: مقالاتی که درون طول این چند سال ارائه شده، رشته روانشناسی بیش از سایر رشته‌ها مورد نقد واقع شده و برگزاری این جلسات نقش اثرگذاری درون تعالی این رشته و ارائه آخرین و جدیدترین دستاوردهای علمی خواهد داشت.

چهارمین نشست اساتید برجسته علوم انسانی اسلامی با موضوع روانشناسی اسلامی با حضور اساتیدی همچون آذربایجانی، آیت‌الله غروی، جان بزرگی، تقوی،حجت الاسلام بشیری، حجت الاسلام کاویانی، کلانتری، خسرو باقری و جمعی دیگر از اساتید برجسته و با مشارکت بنیاد ملی خانواده، مرکز پژوهش‌های اسلامی آستان قدس رضوی و مرکز پژوهش‌های علوم انسانی صدرا برگزار می‌شود.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *