ساخت ۱۰۰ خانه ازبرای سیل‌زدگان توسط مساجد شرق تهران

حجت‌الاسلام محسن کرمانی،‌ مدیر ناحیه شهید بهشتی (ره) مرکز رسیدگی به امور مساجد تهران درون گفت‌وگو با خبرنگار حوزه مسجد و هیأت خبرگزاری فارس با اشاره به جایگاه و ظرفیت مسجد درون راستای خدمت ها اجتماعی اظهارداشت: مساجد از صدر اسلام تاکنون درون زمینه فعالیت‌های اجتماعی نقش تأثیرگذاری داشته‌اند و درون انقلاب اسلامی نیز این تأثیرگذاری مشهود هست که هم درون وقت پیروزی انقلاب و هم تا به امروز درون این ۴۰ سال، مساجد فعالیت‌های بسیاری داشته‌اند.

وی با اشاره به اینکه یک مسجد اسلامی و انقلابی باید درون همه شئونات جامعه و محله خود تأثیرگذار باشد، افزود: اشکال این تأثیرگذاری درون هر برهه و زمانی متفاوت هست.

کرمانی با اشاره به اجرای طرح «جهاد همبستگی ملی» درون مساجد ناحیه شهید بهشتی(ره) تهران تصریح کرد: این ناحیه شامل مساجد مناطق ۴ ، ۷ ، ۸ و ۱۳ تهران هست که این مساجد درون کمک‌رسانی زلزله سال ۹۶ کرمانشاه و هم درون کمک‌رسانی سیل گذشته استان‌های کشور فعالیت چشمگیری داشتند و به‌صورت میانگین کمک‌های مساجد نقدی و غیرنقدی مساجد این ناحیه میلیاردها تومان بود و درون سیل گذشته نیز براساس آمار به‌صورت میانگین هر مسجد حدود ۱۵ میلیون تومان کمک کرده هست.

مدیر ناحیه شهید بهشتی (ره) مرکز رسیدگی به امور مساجد تهران افزود: زمینه و بستر اجرای طرح «هر مسجد، یک‌خانه» درون مساجد این ناحیه وجود دارد و خواهان یک فضاسازی و تبلیغات جهت اجرای هرچه بهتر آن هستیم و ازبرای این زمینه هماهنگی‌های لازم با ائمه جماعت صورت گرفته هست تا ان شاء الله از پتانسیل بالقوه نمازگزاران مساجد استفاده کردن کنیم.

وی با اشاره به اینکه ۳۰۰ مسجد درون ناحیه شهید بهشتی (ره) تهران وجود دارد، تصریح کرد: حدود ۷۰ درصد مساجد این ناحیه توان و ظرفیت مشارکت درون این طرح را دارند و درصورتیکه به‌تنهایی نتوانند درون زمینه ساخت خانه وارد می‌شوند می‌توانند با شمارکت با یکدیگر این با اهمیت را عملیاتی کنند که تجربه این امر را نیز درون زلزله کرمانشاه داریم که مساجد با مشارکت یکدیگر، کانتینر تهیه و به مناطق ارسال می‌کردند.

کرمانی ادامه داد: پیش‌بینی می‌کنم از مجموعه ۳۰۰ مسجد این ناحیه با کمک تبلیغات رسانه‌ای و همکاری مناسب ائمه جماعت، ۱۰۰ خانه درون مناطق سیل‌زده احداث شود.

مدیر ناحیه شهید بهشتی (ره) مرکز رسیدگی به امور مساجد تهران با بیان اینکه ایجاد یک سامانه متمرکز جهت ساماندهی و نظم درون مساجد مناسب هست، گفت: درصورتیکه کار درون اختیار مسجد باشد که خود آن‌ها پول جمع‌آوری کنند و با ایجاد بستری ساخت منزل را شروع کنند، تعلق‌خاطری را ایجاد خواهد کرد و موجب جذب بیشتر کمک‌ها می‌شود.

وی درون آخر خاطرنشان کرد: جزییات این طرح به ائمه جماعات مساجد ناحیه ابلاغ شده هست و بعضی از مساجد نیز درون این زمینه اقداماتی را انجام داده‌اند ولی خواهان آن هستیم که با تلاش رسانه‌ای و تبلیغ بیشتر، سرعت کار را افزایش دهیم.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *