سعدی خوانی صداپیشه جناب‌خان درون برنامه تحویل سال

به گفته خبرنگار رادیو و تلویزیون فارس، ویژه برنامه تحویل سال «فرمول یک» میزبان محمد بحرانی صداپیشه جناب خان بود که از خاطرات دوران دانشجویی خود سخن گفت و ضیا هم به ماجرای شلغم خامی اشاره کرد که دانشجویان خوابگاه با نمک به عنوان شام می خوردند!

سپس سروش صلواتیان فعال اجتماعی و خالق هشتگ جازموریان به برنامه آمد که نکات دردناکی از زندگی مردم درون جازموریان و تلاشهایی که ازبرای بهبود وضعیت زندگی آنها کرده بیان کرد.

از جمله اینکه گفت: بچه‌هایی درون جازموریان بودند که گرچه پرتقال آن نواحی معروف هست ولی نمی دانستند پرتقال چیست. زنانی که نمی دانستند چند ماهه حامله هستند. استخوان های دختری به نام سامیه به خاطر ازدواج فامیلی و سوءتغذیه کچ و معوج شده بود و آوردن وی به تهران سبب خیر شد و بیماری بچه ها و افراد دیگری هم درمان شد.

 

وی افزود: هیچ کدام از این بچه ها شناسنامه نداشتند و ایرانی بی هویت بودند. سامیه ۱۳ سال درون خانه مانده بود و دکتر نرفته بود و تا به حال ازبرای ۲۲ نفر شناسنامه گرفتیم و ۷ نفر درون نوبت هستند.

صلواتیان یادآور شد: مدرسه ای آنجا بود که درون کلاس ۱۰ نفره اول ابتدایی ۴۰ نفر بودند و پشت هر نیمکت ۴ دانش آموز نشسته بودند و برایشان مدرسه ساخته ایم.

بحرانی نیز درون ادامه درون حالی که از این سخنان متاثر شده بود، اظهار کرد: ما درون کشور خیریه های متعددی داریم که دارند کار می کنند و درون ظاهر این به این معنی ما خیلی همدیگر را دوست داریم.

وی تاکید کرد: ولی به نظر من اصلا این موضوع اتفاق خوبی نیست درصورتیکه درون کشوری اوضاع درست باشد ما به این همه خیریه و خیر احتیاج نداریم بلکه به مدیریت درست احتیاج داریم. مدرسه و بیمارستان حق بدیهی مردم هست و شما درون جاهایی به ما قول دادید که این حقوق بدیهی را تامین کنید. خیران باید جاهای دیگری بروند.

صداپیشه جناب خان با بیان اینکه زنده باد سعدی، به سعدی خوانی پرداخت و از اهمیت این شاعر و لزوم پرداختن به وی درون کنار حافظ سخن گفت.

ضیا همچنین درون این برنامه میزبان حجت‌الاسلام اصغر جدایی امام جمعه بیله‌سوار معروف به امام جمعه لاکچری بود!
جدایی درون ابتدا درون جواب به ضیا درمورد رفتار و منش متفاوتش توضیح داد: زمانه عوض شده و ما باید این را باور کنیم. خیلی‌ها می‌گفتند درون شأن امام جمعه نیست به استخر برود ولی من ازبرای اینکه با جوان‌ها رفیق شوم با آنها به استخر رفتم و برایشان ساندویچ هم خریدم. البته درون استخر ۴۰ نفر بودند و پس که خواستم ساندویچ را حساب کنم ۶۱ نفر شدند!

وی افزود: من به دانش آموزان بیله سواری گفتم هرکس رتبه تک رقمی بیاورد من به وی خودرو می‌دهم. الان خودرو دارد گران می‌شود. مردم یادتان هست پراید ۱۵ میلیون بود الان ۵۰ میلیون شده هست؟ دلار ۳ هزار بود و الان ۱۳ هزار شده هست؟

جدایی یادآور شد: بعضی‌ها گرانی را قبول نمی‌کنند! می‌گویند آنقدر ارزانی هست که کشورهای دیگر از ما خرید می‌کنند. این آخر استدلالی هست که انیشتین درون آن می‌ماند!

این امام جمعه تاکید کرد: من اعتقاد دارم میان خانم‌ها و آقایان هیچ فرقی نیست مگر درون بعضی موارد عاطفی. ازبرای همین تریبون نماز جمعه را درون روز زن درون اختیار خانمی که خواهر شهید بود دادم و با افتخار نشستم و گوش دادم.

وی درون آخر گفت: آبروی بعضی از افراد، آبروی نظام نیست، آبروی نظام این هست که همه با هم برابر باشند.
علی ضیا تا سه شنبه ویژه برنامه تحویل سال شبکه یک را هر شب ساعت ۲۲:۱۵ روی آنتن می رود، چهارشنبه نیز برنامه درون دو قسمت ۱۹ تا ۲۰:۳۰ و ۲۳ تا ۲ بامداد پخش می شود.

انتهای پیام/ 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *