مسابقات میان‌المللی قرآن فرصتی ازبرای معرفی جایگاه زنان درون ایران اسلامی هست

حجت‌الاسلام «سیدرضا اکرمی» رئیس شورای فرهنگی نهاد ریاست جمهوری درون گفت‌و‌گو با خبرنگار قرآن و فعالیت‌های دینی خبرگزاری فارس گفت: باید به قرآن کریم درون مراحل تلاوت، تعلیم، تربیت، عمل و تبلیغ شعائر آن پرداخته شود. وظیفه هر مسلمان اجرای تمام این مراحل درون مورد قرآن کریم هست.

رئیس شورای فرهنگی نهاد ریاست جمهوری به توصیه‌های ائمه اطهار علیهم‌السلام درخصوص توجه به آیات وحی اشاره کرد و افزود: هر نوع تبلیغ و ترویج قرآن کریم بر اقشار جامعه تأثیر مثبت خواهد داشت و این مسابقات نیز درون همان راستا بسیار با اهمیت و ارزشمند تلقی می‌شود.

حجت‌الاسلام اکرمی درمورد تأثیر تمایل بانوان به آیات وحی بر خانواده‌های ایرانی بیان کرد: هر خانواده باید از درون با مفاهیم قرآنی آشنا شود که بیشترین تأثیر این مسأله بر خانواده‌ها را گرایش بانوان و مادران به آیات وحی دارد.

وی نقش بانوان درون گرایش جامعه به سمت قرآن کریم را بسیار با اهمیت و بنیادین ارزیابی و خاطر نشان کرد: جامعه قرآنی یک جامعه بیمه و بی‌میل به هواهای نفسانی و مفاسد خواهد بود. همه مفاسد موجود درون جامعه با قرآن کریم درمان شدنی هست. به دلیل دوری از کلام خدا ما گرفتار این مفاسد شده‌ایم.

رئیس شورای فرهنگی نهاد ریاست جمهوری درون ادامه مسابقات میان‌المللی قرآن بانوان را فرصت مناسبی ازبرای معرفی جایگاه زنان درون ایران اسلامی دانست و تأکید کرد: زمانی که متسابقین جهان اسلام شاهد آن باشند که ما پا به پای آقایان ازبرای بانوان هم مسابقات میان‌المللی قرآن برگزار می‌کنیم قطعاً به اهمیتی که نظام جمهوری اسلامی ایران ازبرای بانوان قائل هست، پی می‌برند.

وی با قدردانی از تلاش‌های سازمان اوقاف درون برگزاری این مسابقات خواستار حمایت همه جانبه دستگاه‌های مسئول از این مسابقات شد.

گفتنی هست، سومین دوره مسابقات میان‌المللی قرآن کریم بانوان از ۱۸ تا ۲۳ فروردین‌ماه درون تهران برگزار می‌شود.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *