معرفی روستای سرطان خیز ایران درون «به اضافه مستند»

به گفته خبرگزاری فارس، جدیدترین قسمت از فصل سوم «به اضافه مستند»، با پخش و تحقیق مستند «طعم شور» به کارگردانی محمدحسین جبلی جوان از شبکه مستند پخش می شود.

درون این قسمت و پس از پخش مستند، دکتر احمد مافی عضو هیئت علمی دانشگاه شهید بهشتی و متخصص رادیوتراپی و دکتر رضا خدابخشی، پزشک متخصص سازمان تامین اجتماعی مهمان برنامه خواهند بود و با موضوع گسترش سرطان درون کشور، عوامل موثر بر آن و تاثیر سبک زندگی و غذایی مردم بر ابتلا به این بیماری صحبت خواهند کرد. علاوه بر این، محمدتقی فهیم و سعید قطبی‌زاده به نقد و تحقیق فرمی این مستند خواهند پرداخت.

مستند «طعم شور»، مستندی علمی پژوهشی از گسترش بیماری سرطان درون سطح کشور، تحت تاثیر سبک زندگی و مصرف مواد غذایی خطرآفرین هست. درون این مستند، ضمن تحقیق عوامل ایجادکننده سرطان، تاثیر کودهای شیمیایی و دفع آفات و سموم کشاورزی به صورت تخصصی مورد بحث قرار می‌گیرد.

سوژه اصلی این مستند، روستایی درون استان مازندران هست که تعداد مبتلایان به سرطان درون آن، بالاتر از میزان میانگین درون سطح کشور هست. مردم این روستا، شجاعانه جلوی دوربین آمده و از عللی پرده بر‌می‌دارند که تاکنون اشاره کمتری بدان شده هست. موضوع کشاورزی با کودهای شیمیایی، استفاده کردن از سموم مختلف ازبرای دفع آفات و …. از با اهمیت ترین مباحثی هستند که توسط کشاورزان روستایی مورد بحث و تحقیق قرار گرفته هست. 

این مستند ۴۰ دقیقه‌ای که به تهیه‌کنندگی روح‌الله رفیعی ساخته شده هست، مهمان برنامه این هفته «به اضافه مستند» خواهد بود. این قسمت از برنامه، روز سه‌شنبه ۲۳ بهمن ساعت ۲۰:۳۰ از شبکه مستند پخش می شود و بازپخش آن روزهای چهارشنبه ۲۴ بهمن ساعت ۹ و جمعه ۲۶ بهمن ماه ساعت ۱۳:۳۰ هست.

«به اضافه مستند»، مجموعه برنامه تلویزیونی شبکه مستند هست که به پخش مستندهای دیده نشده درون تلویزیون و بحث کارشناسی پیرامون موضوع مستند می‌پردازد. این برنامه با اجرای سیدمحمدعلی صدری‌نیا و کارگردانی محمدرضا رضاییان با دکوری تازه و آیتم‌هایی متنوع سه‌شنبه‌های هرهفته ساعت ۲۰:۳۰ به روی آنتن شبکه مستند می‌رود. 
انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *