میرباقری: قانون گذاران مهربانانه تر با رسانه ملی برخورد کنند

به گفته خبرنگار رادیو و تلویزیون خبرگزاری فارس، مراسم اختتامیه جشنواره جام جم امشب -سه شنبه ۲۱ اسفندماه- با حضور جمع کثیری از هنرمندان درون سالن همایش های صداوسیما برگزار شد.

بنا بر این گفته، سید مرتضی میرباقری معاون سیما درون سخنانی گفت: جشنواره تلویزیونی جام جم به دلیل چهار ویژگی بزرگترین رویداد رسانه ای، علمی و فرهنگی کشور هست. هیچ جشنواره ای از نظر کمیت آثار، میزان مخاطب و آثاری که درون مسابقه شرکت می کنند قابل مقایسه با جشنواره جام جم نیست.

وی عنوان کرد که شبکه‌های تلویزیونی درون طول سال ۱۳۸ هزار و ۴۶۰ ساعت برنامه درون ساختارهای مختلف پخش می‌کنند که سهم مجموعه تلویزیونی‌های تلویزیونی تازه از این رقم، ۱۲۰۰ ساعت هست. و ده ها مسابقه و ده ها انیمیشن و صدها برنامه مستند و گفتگومحور روی آنتن می رود. مخاطب هیچ جشنواره ای تمام ملت ایران نیست و ما ازبرای کودکان، میانسالان، نوجوانان و همه اقشار برنامه داریم و هیچ قلمرویی آنقدر وسیع نیست.

وی افزود: متنوع ترین سنجه ها درون این جشنواره ها داریم؛ درون طول سال بیش از یکصد نظرسنجی درون کل کشور انجام می شود تا نظر مردم را درون رابطه با اتفاقات مختلف آنتن جویا شود…ما ازبرای سنجش ۱۴۰ هزار ساعت برنامه ای که پخش می کنیم این نظرسنجی ها را درون دستور کار داریم. کمیسیون های مختلف هم ازبرای جشنواره جام جم یک سنجش حرفه ای دیگر انجام می دهند. این ۱۴۰ هزار برنامه خواهان این سنجه های دقیق و سختگیرانه هست تا وضعیت خودمان را بدانیم.

معاون سیما تصریح کرد: درون امسال یک سنجه سومی هم داشتیم فارغ از نظرسنجی های مرسوم، کارشناسان حرفه ای درون کمیسیون به صورت تخصصی ارزیابی کردند. این سنجه همان انتخاب مردمی بود. درون نظرسنجی ما سراغ مردم می رویم ولی درون این سنجه سوم برنامه عرضه می شود و مخاطب نظر می دهد. ما درون این سنجه سوم از برنامه سازان و هنرمندان خواستیم یک دفعه درون یک بازه زمانی ۴۰ روزه درون منظر مردم قرار دادیم تا مردم اظهارنظر کنند. مردم امتیاز خودشان را به آثار تلویزیونی دادند؛ تنها این اتفاق درون جشنواره جام جم افتاد.

وی تصریح کرد: بیش از یکصد نفر از خبره ترین افراد سنجش برنامه های ما را به صورت تخصصی برعهده گرفتند. ۱۴۰ هزار برنامه ازبرای اینکه نظرسنجی بشود و کارشناسان ورزیده ای که قسمت عمده ای از نمایندگان مردم درون کشور هستند نظرسنجی را برعهده داشتند.

میرباقری تاکید کرد: ما ۱۴۰ فرد و برنامه را درون مقابل مردم قرار دادیم که نظر مردم را ارائه بدهند. درون میان این عناوین یک عنوان اختلال و تغییری درون آراء بوجود آمد و ما مکانیزم رای دهی را به شکل ای طراحی کرده بودیم که رای دهنده می فهمید آراء به چه شکلی هست و درون یک شب و درون یکی از موارد اختلالی به وجود آمد و رسانه ملی متوجه شد و پیگیری کرد و مصونیت و مراقبت لازم را انجام داد و از طریق فنی آن میزان آراء هم حذف شد و حوزه های امنیتی و قضایی را هم مطلع کردیم و مرجع ذی ربط هم آن را پیگیری کرد ازبرای اینکه یک رای هم جابه جا نشود.

وی ادامه داد: این جشنواره با این حجم از مخاطب و همچنین تولید ازبرای همه مخاطبان به مرحله نهایی رسید و منتخبان عنوان می شوند و هدف اصلی ما هم این هست که کارهای مبتکرانه تر مورد توجه بیشتری قرار بگیرند و ما بتوانیم مسیر آینده را هموارتر کنیم.

میرباقری با اشاره به اینکه دو تقاضا دارم و آن را باز هم ذکر می کنم. یک تقاضا درون داخل رسانه ملی هست و خوشبختانه رئیس رسانه ملی حمایت هایی که از حوزه تولید داشته علی رغم همه محدودیت ها بسیار خوب بوده هست و از ایشان تشکر می کنم. یک واحد سرمایه گذاری کردن درون رسانه ملی ده ها برابر نتیجه خواهد داشت. درصورتیکه صدای ما به قانون گذاران می رسد به آنها این مطلب را می گوییم که رسانه ملی ازبرای اینکه حال مردم بهتر بشود دارای منبع ها بی انتهایی هست و باید سرمایه ها بیشتر شود. و مهربانانه تر با رسانه ملی برخورد کنند.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *