نمایشگاه «مغاک، هستِ ناهست» برپا می‌شود

به گفته خبرگزاری فارس به نقل از رابطه ها عمومی گالری، مجموعه «مغاک، هستِ ناهست» شامل ۸ اثر از تازه‌ترین آثار افروز هوشنگ که درون سال گذشته خلق شده‌اند، عصر جمعه ۲۷ اردیبهشت درون گالری مژده به نمایش درون می‌آید.

درون این مجموعه، هوشنگ خط به مثابه مرز را از میان برده و واژه را به تکه‌پاره‌های از هم جدا تبدیل کرده هست تا به‌نوعی از هم گسیختگی و تکه تکه شدن جهان انسانی کنونی را به تصویر بکشد.

نگاهی به سه مجموعه آثار افروز هوشنگ نشان می‌دهد که درون مجموعه نخست، «مغاک، هست» خط به‌عنوان محور عکس ها به صورت موجز درون پی انتقال نوعی هستی‌شناختی و اتفاقاً درون واژه «هست» هست. نوعی هست‌انگاری از خود واژه «هست» با بهره‌گیری از قابلیت تصویری خط فارسی شروع می‌شود تا درون مجموعه دوم به صامت‌ترین و ساکن‌ترین و بی‌جان‌ترین عنصر طبیعت، آن‌شکل که درون ضرب‌المثل‌های عامیانه شهرت دارد، برسد؛ به این معنی سنگ.

خط-نقاشی درون مجموعه «مغاک، میانه هست‌ونیست» که سوژه اصلی آن سنگ‌ها هستند، یک گام به نقاشی نزدیک‌تر می‌شود. سنگ‌های صامتِ ساکن درون دل واژه «هست» و واژه «هست» درون دل سنگ‌ها به‌نوعی درون حال ارسال پیام به مخاطب خود هستند.

افروز هوشنگ درون مجموعه سوم به این معنی «مغاک، هستِ ناهست» انتزاع درون نقاشی و از میان بردن خطوط می‌رسد.

این نمایشگاه ساعت ۶ عصر جمعه ۲۷ اردیبهشت افتتاح می‌شود و تا ۲ بامداد دایر هست.

گالری مژده ۲۸ اردیبهشت به مناسبت روز جهانی موزه هم دایر هست و علاقه‌مندان می‌توانند از ساعت ۱۸ تا ۲۲ از این آثار دیدن کنند. این آثار درون ادامه تا سوم خرداد همه روزه از ساعت ۱۶ تا ۲۰ درون گالری مژده واقع درون سعادت آباد، علامه شمالی، خیابان هجدهم شرقی پلاک ۲۷ دایر هست.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *