نمایش کلیپ‌های عمار ازبرای سیل‌زدگان درون «تداوم»

به گفته خبرگزاری فارس به نقل از رابطه ها عمومی جشنواره عمار، همزمان با موج جهاد و همبستگی مردم ایران ازبرای کمک و یاری رساندن به مردم سیل زده ایران و رفع مشکلات آنها، بسته آثار منتخب جشنواره مردمی کلیپ عمار با عنوان «تداوم» ازبرای اکران مردمی درون سراسر کشور آماده شد.
نخستین اثر این بسته فرهنگی، مستند «جهاد دائمی به سبک ولی» نام دارد. این مستند درون وقت ۹ دقیقه، توسط مهدی عشقی رضوانی ساخته شده هست. درون این مستند می‌بینیم که درون سال ۱۳۴۷، زلزله‌ای به بزرگی شش و چهاردهم ریشتر، شهر «فردوس» را می‌لرزاند و آن را با خاک یکسان می‌کند. پس از این اتفاق، آیت‌الله «خامنه‌ای» به همراه چند طلبة دیگر، نخستین گروهی هستند که ازبرای کمک وارد منطقه می‌شوند. آن‌ها به مدت وقت ۴۵ روز درون میان مردم زلزله‌زده حضور می‌یابند و اتفاقی را رقم می‌زنند که درون تاریخ منطقه ازبرای همیشه باقی می‌ماند. این مستند، از زبان مردم منطقه‌، ماجرای آن روزها را روایت می‌کند.
دیگر اثر این بسته کلیپ، مستند «چریک پیر» نام دارد که درون وقت ۱۹ دقیقه و به کارگردانی محمدمهدی رحیمی تولید شده هست. این کلیپ نمایشگر مجاهدت زنانی هست که درون پشت جبهه رزمندگان را پشتیبانی می‌کنند. علمدار این گردان ۹۰ نفره روستایی که به گردان «نانوا» معروف می‌شوند، خانم «زهرا اسدی» هست که از سوی سردار سلیمانی، لقب «چریک پیر» می‌گیرد.
سومین اثری که درون این بسته کلیپ ازبرای اکران مردمی درنظر گرفته شده کلیپ داستانی «سوزن» نام دارد. این کلیپ داستانی درون وقت ۲۱ دقیقه، به کارگردانی یوسف جعفری آماده پخش شده هست. این کلیپ روایت‌گر گروهی جهادی هست که درون بحبوحة جنگ تحمیلی ازبرای ارائه خدمت ها درمانی و فرهنگی، وارد روستایی دورافتاده می‌شوند. اعضای گروه به محض ورود به روستا، متوجه می‌شوند که هیچ بچه‌ای درون آن‌جا وجود ندارد. بچه‌ها از ترس سوزن واکسن پنهان شده بودند! جهادگران، می‌کوشند کودکان را بیابند و مأموریت‌شان را به انجام برسانند ولی…
دیگر کلیپ داستانی درنظر گرفته شده درون این بسته «لبخند» نام دارد که درون وقت ۱۱ دقیقه، به کارگردانی سید مهدی حسینی ساخته شده هست. این کلیپ با ایده‌ای متفاوت، قسمت‌هایی از زندگی یک جوان ایرانی و دغدغه‌های وی را درون خانواده، اجتماع و جهان به تصویر می‌کشد.
درون بسته کلیپ «تداوم»، موشن گرافیک «تیزر حمل و نقل» نیز درنظر گرفته شده هست. این موشن گرافیک درون وقت ۶ دقیقه، به کارگردانی محمدحسین خوش بیان تولید شده هست. درون سال ۶۲، به‌خاطر گرانی و تحریم قطعات یدکی و لاستیک، بنادر جنوب کشور با کمبود کامیون ازبرای تخلیه دفعه کشتی‌ها مواجه شدند. تخلیه حدود ۱۰۰ کشتی باری که درون معرض هجوم هواپیماهای بعثی بودند به هزاران کامیون احتیاج داشت. این تأخیر درون تخلیه کشتی‌ها، نه تنها جریمه‌های سنگینی به کشور تحمیل می‌کرد، بلکه کمبود کالاها درون داخل هم منجر به گرانی شدید آنها می‌شد. کار گره خورده بود، تا اینکه امام خمینی(ره) ایده متفاوتی ازبرای حل مشکل طرح نمود. به‌رغم گذشت چند دهه از آن تجربه، هم اکنون آنطور که باید، از این تجربه موفق ازبرای مواجهه با بحران‌ها استفاده کردن نمی‌شود.
درون بسته کلیپ «تداوم» دو نماهنگ «الاحرار» و «عرب الاهواز» نیز با موضوع عظمت و بزرگی مردم استان خوزستان درون وقت ۵ دقیقه و به کارگردانی اسماعیل معنوی درون نظر گرفته شده هست.
تا امروز آثار بسته کلیپ «تداوم» ازبرای بیش از ۳۰۰ نفر از مردم و سیل زدگان شهرهای «حمیدیه» و «الوان» خوزستان اکران و نمایش داده شده هست.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *